Havran'da Yer Yerinden Oynadı


basin-birimi 26 Temmuz, 2016 - 10:28

Havran'da Meydanlar demokrasiye sahip çıkan binlerce vatandaşlarla doldu taştı.
Havranlılar meydanlarda demokrasi nöbeti tutuyor.
Bu akşam Demokrasiye ve Milli iradeye sahip çıkma etkinliği Ziraat Odası önünde Bayraklar ve sancaklar eşliğinde gerçekleşti.
Türk Bayrağını eline alan 7'den 70'e tüm Havranlılar terör örgütlerini lanetlediler.
Aziz Şehitlerimiz anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşını okunması ile başlayan program'da Din görevlileri tarafından Kur'an-ı Kerim tilaveti ve hatim okudular.Duayı ise İlçe Müftüsü Ahmet Alınmaz topladı.
Yatsı ezanını Tekke Camii İmam hatibi Mehmet Emin Çelik okudu.
Tasavvuf müziği sanatçısı Fatih Çelik Balıkesirli sanatçı Tamer Öztoprak söylediği birbirinden güzel tasavvuf müziği eserleri ve ilahiler ile geceye damgasını vurdu.

 

PROTOKOL SAHNEDE ELELE VEREREK DOSTA DÜŞMANA BİRLİK BERABERLİK MESAJI VERDİ

 

İlçe Kaymakamımız Sayın Yasin Öztürk ve Belediye Başkanımız Sayın Emin Ersoy halka hitaben birer konuşma yaptılar.
Cumhuriyetimiz kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün resminin bulunduğu flama ve Şanlı Türk Bayrağımızın görevliler tarafından sahnenin farklı noktalarına konuldu.
Kaymakam Yasin Öztürk,Jandarma Komutanı Volkan Öz,Belediye Başkanı Emin Ersoy,Emniyet Müdürü İsmail Tur,Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Asarlı ve Mehmet Yılmaz sahnede elele vererek sanatçıların söylediği marşlar eşlik ettiler.

 

HAVRANIMIZ İÇİN GURUR VERİCİ BİR FOTOĞRAF 

 

Vatandaşlar protokol üyelerinin elele sahnede verdikleri görüntüleri olumlu bulduklarını belirterek işte bu fotoğraf karesinde Türkiye'nin birlik ve beraberlik ruhu var Kaymakamımız Belediye Başkanımız Komutanımız Emniyet Müdürümüz atanmışlar ve seçilmişler hepsi bir arada bu birlikteliği Dünyanın hiç bir gücü yıkamaz bu Havranımız için gurur verici bir fotoğraf diyerek görüşlerini dile getirdiler.

 

BİR ANNENİN VATAN İÇİN DÖKTÜĞÜ GÖZYAŞLARI 

 

Belediye Başkanımız Sayın Emin Ersoy annesi meydandaki kalabalığı halkın birlikteliğini ve duygusal konuşmalara daha fazla dayanamayarak göz yaşlarına hakim olamadı.

 

NÖBETTE ÇORBA İKRAM EDİLDİ 

 

Belediye Başkanlığımız gelen konuklarına her gün farklı ikramlarda bulunurken bu akşam ise katılımcılara lokma ikram edildi.
Nöbet tutanlara ise çorba ikram edildi.
Bu akşamki etkinliğe İlçe Kaymakamımız Yasin Öztürk,Jandarma Komutanı Volkan Öz,Belediye Başkanımız Emin Ersoy,Emniyet Müdürü İsmail Tur,Havran Ak Parti İlçe Başkanı Erdal Önder,Daire Müdürleri,Sivil Toplum Temsilcileri,Belediye Meclis Üyeleri,Belediye Başkan Yardımcıları,Mahalle Muhtarları ve binlerce Havranlı katıldı.