Demokrasi Nöbetinde Havran'lıları Duygulandırdı


basin-birimi 2 Ağustos, 2016 - 10:56

Havran'da Meydanlar her zaman olduğu gibi bugünde demokrasiye sahip çıkan binlerce vatandaşlarla doldu taştı.
Havranlılar meydanlarda demokrasi nöbeti tutuyor.
Bu akşam Demokrasiye ve Milli iradeye sahip çıkma etkinliği Ziraat Odası önünde Bayraklar ve sancaklar eşliğinde gerçekleşti.
Türk Bayrağını eline alan 7'den 70'e tüm Havranlılar terör örgütlerini lanetlediler.
Aziz Şehitlerimiz anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşını okunması ile başlayan program'da Din görevlileri tarafından Kur'an-ı Kerim tilaveti ve hatim okudular.

 

HEM KENDİ AĞLADI HEM İZLEYİCİLERİ

 

Belediyemiz Sanat Kulübü üyeleri askeri kıyafetler Türk Bayrağı ile çıktıkları sahnede okudukları şiirler ile izleyicileri hüzünlendirdiler.
Belediyemiz Destek Hizmetleri Müdürlüğünde çalışan Duygu Miraş Kocagöz İstiklal Marşı'nı okuduğu esnada göz yaşlarına hakim olamadı.Duygu dolu anların yaşandığı sırada izleyicilerde göz yaşlarını tutamadı.

 

KAPTAN BU KEZ SAHADA DEĞİL SAHNEDE 

 

Havran Fatih Belediyespor'un takım kaptanı Emre Alkurt hayatında ilk defa şiir okudu.Emre Alkurt hayatımda okuduğum ilk şiirimi Milli iradeye sahip çıkma etkinliğinde okuduğu için mutlu ve gurulu olduğu söyledi.
Sanat Kulübü üyeleri Protokol mensuplarını selamlayarak günün önemi nedeniyle hatıra fotoğrafı çektirdi.
Bu akşamki etkinliğe İlçe Kaymakamımız Yasin Öztürk,Jandarma Komutanı Volkan Öz,Belediye Başkanımız Emin Ersoy,,Emniyet Müdürü İsmail Tur,Havran Ak Parti İlçe Başkanı Erdal Önder,Daire Müdürleri,Sivil Toplum Temsilcileri,Belediye Meclis Üyeleri,Belediye Başkan Yardımcıları,Mahalle Muhtarları ve binlerce Havranlı katıldı.

 

NÖBETTE ÇORBA İKRAM EDİLDİ

 

Belediye Başkanlığımız gelen konuklarına her gün farklı ikramlarda bulunurken bu akşam ise katılımcılara lokma ikram edildi.
Nöbet tutanlara ise çorba ikram edildi.