Bisiklet Tutkunlarını İlçemizde Ağırladık


basin-birimi 1 Haziran, 2015 - 15:52

Onların Hayatı Bisiklet Üzerine Kuruldu

 

Burhaniye Öğretmenler Mahallesi Çevre Koruma ve Güzelleştirme Derneği (BÖMÇED) tarafından Burhaniye Kaymakamlığı  Burhaniye Belediyesi, Havran Belediyesi, Ayvalık Belediyesi, Burhaniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası, destekleriyle düzenlenen Ülkenin dört bir yanından gelen 150 bisikletlinin, dört gün boyunca Edremit Körfezi'ndeki ilçelerde pedal çevireceği festival büyük ilgi gördü. Etkinlik kapsamında İlçemizi de ziyaret eden Türkiye’nin dört bir yanından gelen yaklaşık 150  sporcu, arasında dikkat çeken yaşam öyküler oldu. İstanbul'dan katılan Münür Keçicioğlu ve Duygu Çetin çifti yeni evlendiklerini belirterek, "Balayına Bisiklet ile çıkmaya karar verdiklerini söylediler. Münür Keçicioğlu bizim hayatımız bisiklet üzerine kurulu, eşimi bisikletle giderek istedik düğün çeyizlerimizi bisikletle aldık, nikahımız bisiklet üzerinde kıyıldı. Davetiyemizin üzerinde bisiklet fotoğrafı vardı. Balayına bisikletle çıktık. Körfez bölgesini çok sevdik. Esnafı insanı çok iyi insanlar misafirperler." dedi. İlçemiz Kaymakamı Sn.Yasin Öztürk ve Belediye Başkanımız Sn.Emin Ersoy, çiftlere mutluluklar dileyerek İlçemiz Kaymakamlığı ve Belediyemizin ortaklaşa yürüttüğü Hanımeli Projesi kapsamında Havranlı bayanların ürettiği Çanakkale Kahramanı Havranlı Kocaseyit'in savaşta giydiği gömleği ve muskayı çiftlere hediye ettiler.

 

Belediyemiz Bisiklet grubuna Seyit Onbaşı Mesire alanında yemek ikramında bulunarak İlçemizin tanımını içeren broşürler, Kocaseyit gömleği ve muskası hediye etti. Burhaniye Öğretmenler Mahallesi Çevre Koruma ve Güzelleştirme Derneği (BÖMÇED) Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Encim Belediye Başkanımız Sn.Emin Ersoy'a katkılarından dolayı teşekkür ederek, "Bizleri çok iyi ağırladılar, gerek Belediye Başkanımız gerekse Kaymakam bey kıymetli vakitlerini bizlere ayırıp bizlerin yanında oldular. Kendilerine çok Teşekkür ederim." dedi. Atilla Encim, "Kocaseyit anıt müze ziyaretimiz sonrası Havran programımızı tamamlayacağız, Ülkemizin değişik yerlerinden gelen Bisiklet tutkunları Havran ve Körfezden güzel anılar ile ayrılacaklar." dedi.

 

Belediye Başkanımız Sn.Emin Ersoy bu tür organizasyonların tanıtım açısından önemli olduğunu belirterek, "Misafirlerimizi ilçemizde en iyi şekilde ağırlamaya çalıştık, bisiklet kullanmak sağlık açısından son derece yararlı bir spor dalıdır, Sosyal Belediyeciliğin gerekliliklerini yerine getiriyoruz." dedi.